تبلیغات
پوکت تایلند | تور نوروز 96 پوکت - چینی ها در پوکت تایلند

چینی ها در پوکت تایلند

دوشنبه 3 اسفند 1394 07:11 ب.ظنویسنده : نگار رکنی

 

بر خلاف دیگر کشور های منطقه تمرکز وسیع ثروت مردم پوکت در دستان چینی ها تعارضی ایجاد نکرده است. شاید هماهنگی نژادی تایلندی ها به خصوص در جزیره پوکت مهمترین عاملی بوده است که ایجاد روابط فامیلی میان دو نژاد را به طور وسیعی فراهم کرده است.

جزیره پوکت
جزیره پوکت

نقل است که شاه مون گات از مهاجرت چینی ها و ازدواج با زمان تایلندی و نساز تفاهم فرهنگی میان آنها پشتیبانی به عمل آورده است. به این خاطر امروزه بسیار مشکل است که قوم تایی در جزیره پوکت را از اقوام تایی چینی تفکیک و متمایز نمود.می توان گفت 50 درصد جمعیت بانکوک اصالتا چینی هستند.

جزیره پوکت
جزیره پوکت

تائی ها اغلب نام تایلندی دارند. و تایی صحبت می کنند تا چینی. در نتیجه دولت تایلند بعضا قوانینی که این دو قوم را متمایز می کند وضع کرده ولی عملا منجر به این می شود که چینی ها اقتصاد پوکت تایلند معاصر را شکل بخشند.

جزیره پوکت
جزیره پوکت

جزیره پوکت
جزیره پوکت

از دیگر اقوام ساکن پوکت تایلند «مالایی ها» هستند که در قسمت های جنوبی پوکت و در جزیره توریستی فی فی زندگی کرده و مسلمانند. اینها به طور معمول سرگرم کشت کائوچو ویا ماهیگیری هستند. غالبا آموزش عمومی تایلند را به عنوان تهاجمی بر فرهنگ خود می دانند، نهضت های جدایی طلب مسلمان نظیر «جنبش آادی خواه پاتانی متحد» به شدت توسط دولت تایلند و حتی مردم پوکت سرکوب می شود.


برچسب ها: مردم پوکت ، پوکت ، سفر به پوکت ، جزیره پوکت ، جزیره فی فی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 اسفند 1394 10:35 ق.ظ